Renovácie motocyklov Jawa & ČZ

 

 

Renovácia motocyklov Jawa alebo ČZ sa rozdeľuje do niekoľkých krokov .

 

 

 

1.Krok – rozbor , rozklad motocyklu a jednotlivých vecí: každý z nás vie , že motocykel , ktorý je vhodný na renováciu nebýva často kompletný, či už z historického hľadiska alebo kompletnosti dielov samotných . Takže sa zahráme na profesorov a robíme rozbor, popritom skladáme motocykel .
Analyzujeme súbežnosť motocyklu , diely , historickú príslušnosť jednotlivých dielov a podobne.

 

2. Rozdelenie dielov na jednotlivé úkony – po úspešnej rozborke dielov, sa vrhneme na rozdelenie dielov. Diely rozdeľujeme následovne :

 

a) chrómovanie dielov – nádrže, stredy kolies , riaditká, šálky, páky (brzdová + štartovacia + radiaca), šavle a ostatné.
b) generálna oprava motoru – rozhádžeme motor a začneme podľa klientových požiadaviek rozdeľovať hliníkové časti na príslušnú úpravu – balotina, chemické leštenie, chemické čistenie, samotné čistenie . Samozrejme ostatné časti – kľukovka spolu s válcom idú na GO, kde dostaneme české piesty ALMET spolu s krúžkami , čapom a ségrovkami.
c) lakovanie dielov motocyklu – rám, blatníky , kastlíky, podsedlové plechy, vidlice, maska a ostatné komponenty putujú najprv na opieskovanie jemný pieskom , potom následne ide celý motocykel na sposovanie ku klampiarovi a následne poputuje do našej lakovňe

 

3. Skladanie – keď máme všetok materiál nakúpený, všetky diely motocyklu nalakované , chrómované časti sú späť tak začíname skladať. Samozrejme o každom predošlom kroku je náš klient priebežne informovaný či už písomnou formou alebo na webe, kde má každý motocykel svoj jedinečný weblink, a klient si tak môže kontrolovať každý deň postup renovácie.

 

4. Odovzdanie motocyklu – odovzdanie prebieha po zajazdení motocyklu a skontrolovaní všetkých jeho častí . Ak nemá klient ako odviesť motocykel , dopravu motocyklu až k Vám domov zabezpečíme v našej réžií ( za malý úplatok ).

Kontakt

motojuris.sk
Beckovská 27
915 01 Nové Mesto nad Váhom
Tel.číslo: 0948 104 664
Mail: info@motojuris.sk